Yüksek düzeyde, dijital pazarlama, arama motorları, web siteleri, sosyal medya, e-posta ve mobil uygulamalar gibi dijital kanallar aracılığıyla sunulan reklamları ifade eder. Bu çevrimiçi medya kanallarını kullanan dijital pazarlama, şirketlerin malları, hizmetleri ve markaları onayladıkları yöntemdir.

Tüketiciler, ürünleri araştırmak için büyük ölçüde dijital araçlara güveniyor. Örneğin, Think with Google pazarlama analizleri, tüketicilerin% 48’inin sorgularını arama motorlarında başlattığını, % 33’ünün marka web sitelerine ve % 26’sının mobil uygulamalarda arama yaptığını tespit etti.

Dijital pazarlama

Günümüz dijital pazarlaması, pazarlamacıların markalarını dahil etmek zorunda oldukları muazzam bir kanal sistemi olsa da, çevrimiçi reklamcılık tek başına kanallardan çok daha karmaşıktır.

Pazarlamacılar, dijital pazarlamanın gerçek potansiyeline ulaşmak için, günümüzün geniş ve karmaşık kanallar arası dünyasını derinlemesine araştırmalı. Etkileşim pazarlaması yoluyla etki yaratan stratejileri keşfetmelidir. Katılım pazarlaması, zaman içinde topladığınız verilere dayalı olarak potansiyel ve geri dönen müşterilerle anlamlı etkileşimler oluşturma yöntemidir.

Müşterileri dijital ortamda çekerek, marka bilinirliği oluşturursunuz, kendinizi sektörün düşünce lideri olarak belirlersiniz ve müşteri satın almaya hazır olduğunda işinizi ön plana çıkarırsınız.

Pazarlamacılar, çok kanallı bir dijital pazarlama stratejisi uygulayarak, yeni müşteri etkileşimi yöntemlerine kapı açarken, hedef kitle davranışlarına ilişkin değerli bilgiler toplayabilir.

Web Sitesi Pazarlama

Bir web sitesi, tüm dijital pazarlama faaliyetlerinin merkezidir. Tek başına, çok güçlü bir kanaldır, ancak aynı zamanda çeşitli çevrimiçi pazarlama kampanyalarını yürütmek için gerekli bir araçtır. Bir web sitesi bir markayı, ürünü ve hizmeti açık ve akılda kalıcı bir şekilde temsil etmelidir. Hızlı, mobil uyumlu ve kullanımı kolay olmalıdır.

Sosyal Medya Pazarlamacılığı

Bir sosyal medya pazarlama kampanyasının birincil amacı marka bilinci ve sosyal güven oluşturmaktır. Sosyal medya pazarlamasında daha derine indikçe, onu potansiyel müşteriler kazanmak için veya hatta doğrudan bir satış kanalı olarak kullanabilirsiniz.

Dijital İçerik Pazarlama

İçerik pazarlamasının amacı, içerik kullanımı yoluyla potansiyel müşterilere ulaşmaktır. İçerik genellikle bir web sitesinde yayınlanır ve ardından sosyal medya, e-posta pazarlaması, SEO ve hatta PPC kampanyaları aracılığıyla tanıtılır. İçerik pazarlamasının araçları arasında bloglar, e-kitaplar, çevrimiçi kurslar, infografikler, podcast’ler ve web seminerleri bulunur.

Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Riko BLOG